Sinirbilimi Takip Edebileceğiniz 7 Sayfa

Son yıllarda beyin-biliş, beyin-davranış konularını inceleyen araştıran sinirbilime ilgi artmış vaziyette. Yayınlanan en güncel araştırmaları, gelişmeleri takip ederek bu sihirli dünyada kaybolmak için takip edilmesini önerdiğimiz 7 web sitesi ve sosyal medya hesaplarını sizlerle paylaşıyoruz.

1) Nöroblog

Web arayüzleri biraz kullanışsız olsa da ilgi çekici, okunabilir ve özellikle Türkçe olmasıyla takip edilmesi gereken bir site. Ayrıca Açıkbilim   üzerinden yapay zeka, aşkın nörobiyolojisi gibi birçok podcast ile okuma yapmaya pek vakit bulamayanlar için de güzel yayınlar yapıyorlar.

2) Nbeyin

Birçok sinirbilim takipçisinin bildiği, takip ettiği, saygı duyduğu Prof. Dr Sinan Canan’ın katkılarıyla oluşturulmuş Nbeyin’i hem websitesi, hem de dergisiyle takip edilmesi gereken yayınlar arasında yer alıyor.

sinan canan nbeyin sinirbilim

3) Sinirbilim

İsmiyle paralel  makaleler, infografikleri ile videolarıyla takip edilesi Türkçe bir web site.

 

4) Ortapia

Ortapia’nın kurucusu Hacetepe Üniversitesi Fizyoloji Anabilim Dalında Doktor Olan Serkan Karaismailoğlu beynin gizemlerini , sinirbilimi kendi çektiği videolarla, o harika üslup ve konuşmasıyla sizlere aktarıyor.  Sadece sinirbilim değil psikoloji ile ilgili içerikleriyle de takip edilmesi gereken özgün bir oluşum.

5) Technologynetworks

Teknologynetworks.com sinirbilimin yanı sıra kanser, genom, ilaç gibi konularda da makaleler yayımlayan güncel bir site. Sinirbilim ile ilgili hemen hemen her gün en güncel , ilgi çekici konuları kısa yazılar halinde sizlere sunuyorlar.

6) Neurosciencenews

Neurosciencenews sinirbilimin yanı sıra nöroloji, robotik, psikoloji içerikleri üreten bir site. Son yayımlanmış makaleleri özetleyerek güncelden kopmamanıza yardımcı olacak nitelikte içeriklerle dolu.  Ayrıca mühendislik ve sinir sisteminin buluştuğu robotik içerikleri de takip edilmeye değer.

 

 

7) Neuropsychology, Neuroscience, Anything Neural

Neuropsychology, Neuroscience, Anything Neural  yukarıda bahsettiğim sayfalara benzer bir şekilde güncel makalaleri, videoları ve özgün içerikleriyle takip edilmesi gereken bir sayfa.

 

 

 

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir