Onur Savaşı | Ne İzlemeli ?

Mesele çocuk istismar edilmesi bile olsa bir çocuğun sözüne ne kadar güvenebilirsiniz ? Söz konusu çocuğunuz olduğunda anaokulundaki öğretmene, hatta en yakın arkadaşınıza ne kadar güvenebilirsiniz ? Çocuk istismarıyla suçlanmak kadar onur kırıcı başka ne olabilir ? Onur Savaşı ile madalyonun öbür ucuna göz atıyoruz.

İç karartıcı, bir o kadar da üzücü bir konu olan çocuk istismarı ekseninde ilerleyen film, Danimarka’nın küçük bir köyünde şirin mi şirin bir kızın anaokulundaki öğretmeninin kendisine cinsel organını gösterdiğini söylemesini ve ardından gelişen olayları ele alıyor. Filmi izlerken insan Mads Mikkelsen’in canlandırdığı Lucas karakterinin yerine kendini koymadan edemiyor. Tek başına tüm kasabanın size düşman olması fikri dahi oldukça rahatsız edici. Elbette tüm kasabanın sizi “ 2017 Dram Filmleri İzle ” olarak bilmesi ne kadar korkunç olabilir tahmin edemeyiz. Doğrusunu söylemek gerekirse film hiç hızlı ilerlememesine rağmen bir şekilde kendisini izletmeyi başarıyor. Bir de Lucas’ın suçlanmasına sebep olacak şekilde açık olmayan ifadeler veren Klara’yla sohbet eden psikolog ile filmin bizim sinirlerimizi yıpratmayı da başardığını söyleyebiliriz. İnsana gerçekten “O nasıl bir psikolog?!” dedirtiyorlar…

Her türlü çocuk istismarı -fiziksel, cinsel ya da duygusal fark etmez- aşırı dikkat edilmesi gereken, çok önemli, şakaya gelmez bir konudur. Böyle bir durum çocuk için olduğu kadar, suçlanan kişi için de çok hassastır. Sivil Cephe HD İzle İstismardan şüphelendiğimiz durumlarda dahi, yetkililere ve aileye haber vermemiz gerekirken suçlamamızın doğru olmadığı ihtimalde kişiye ne kadar zarar verebileceğimizi de düşünmemiz gerekir. Film, kuzeyin soğuk havasını, insanlarını ve Noel zamanını bize getirdiği gibi daha önce düşünmediğimiz bir konuyu da gözlerimizin önüne seriyor. Kendi akışında ilerleyen ve orjinal adı Jagten olan Onur Savaşı soğuk sonbahar akşamında izlenecek harika bir film olabilir. Çayınızı kahvenizi çoktan hazırladıysanız, iyi seyirler dileriz !

IMDb Puanı: 8.3 / 10

Drama / 2012 / Danimarka

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir