Perfetti Sconosciuti | Ne İzlemeli ?

Başından sonu belli olan Hollywood filmlerinden sıkılanlar, “Ayy şöyle değişik bir şeyler olsa da izlesek.” diyenler burada mı ? Eğer hazırsanız sizi bir buçuk saatliğine İtalya’nın sıcak insanlarıyla yemek yemeğe davet ediyoruz. Evet, 2016 yılının bizce açık ara en iyisi Perfetti Sconosciuti adlı filmi izliyoruz !

Yemeğe biz davet etmesek bile yönetmen Paolo Genevose, bizi yedi eski arkadaşın uzun bir aradan sonra buluştukları o masaya oturtmayı başarıyor. Baştan söyleyelim, filmi abartmak için söylemiyoruz ama Perfetti Sconosciuti oyuncuların performansları ve senaryosuyla o kadar başarılı bir film olmuş ki koca bir buçuk saat neredeyse sadece bir yemek masasında geçse de izleyiciyi sıkmıyor. Bilakis izleyiciyi sekizinci olarak içine alıyor. Konusu her ne kadar dram komedi diye anılsa da biz “sosyal gerilim” tezimizde ısrarcıyız. Evet İtalyanların sıcakkanlı Akdeniz insanı olmalarından kaynaklı eğlenceli, neşeli bir film olsa da Perfetti Sconosciuti insana “Bu sefer ne çıkacak, şimdi kim ne diyecek?” dedirterek ilişki kaynaklı gerginlik yaratmayı başarıyor. Ardından kadınlar, erkekler, ilişkiler, sırlar, yalanlar ve arkadaşlık hakkında düşündürüyor. Ya o masada siz olsaydınız ? Siz ne saklıyor olurdunuz ?

Serra Yılmaz ‘la Cebimdeki Yabancı

Perfetti Sconosciuti yeterince bizi içine alan bir filmken, Ferhan Özpetek yapımcılığı ve Serra Yılmaz yönetmenliğinde yeniden beyazperdeye yansıyınca artık tamamen bizden biri olur diye düşünüyoruz. Cebimdeki Yabancı ne zaman gösterime girer bilinmez ama o gelene kadar Perfetti Sconosciuti’yi izlemeye değer ! Gündelik sıkıntılarınızı bir kenara bıraktığınız keyifli bir buçuk saat olması dileğiyle iyi seyirler 🙂

IMDb Puanı: 7.8 / 10

Komedi, Dram / 2013

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir