Biz Kimiz?

Psikolezyum, 1 Ekim 2015’te bilim adına, tarih adına, insanlık adına… Dur dur çok fazla oldu. Psikoloji bilimi adına  anlamlı bir şeyler yapmak isteyen 4 lisans öğrencisinin bir araya gelmesi ile kurulan bilimsel bir oluşumdur. Gel zaman git zaman bu oluşum yol almış büyümüştür, bölünmüştür…  Ama mitoz bölünmüş 5 psikolog olarak yoluna devam etmektedir.

 

”Zamane gençleri işte… Nelerle uğraşıyor (!)”

                                      Mükerrem Teyze, 2015

Bilimsellik derken: ”Disosiyatif amnezi sıklıkla limbik orta hat beyin yapılarının etkileyen geçici iskemik ataklarda ortaya çıkar.” gibi değil, ”kaynım geçen gün kendini kaybetti, beni bile hatırlamadı..” şeklinde hiç değil, hepimizin anlayacağı  ve okuduğunda eğlenirken bilgileneceği şekilde düzenlenen içeriklerden bahsetmekteyiz.

Amacımız… Herhangi büyük bir amaca sahip değiliz.  Ama amaçsız da değiliz. Freud şöyle buyurmuştur: ”Bir puro bazen sadece bir purodur.”  Bu sözden ilham alarak başlattığımız bu sayfa sadece bir sayfadır. “Ayyy ben de psikolojiye çok ilgiliyim” diyen herkesin bilimsel bilgiye ulaşması için mutlaka uğraması gerekir.

Okuyalım, okutalım, gülelim eğlenelim, paylaşalım, düşünelim, düşündürelim, sevelim,sevilelim…

Gününüzün güzel geçmesi dileğiyle  🙂

 

 

Sevgilerimizle,

Psikolezyum Ekibi

Paylaşın, herkes okusun:
Share