Bilkent Üniversitesi | Psikoloji Bölümü

Bilkent Üniversites Psikoloji Bölümü, Bilkent Üniversitesi psikoloji puanları, bilkent psikoloji

Türkiye’nin ilk vakıf üniversitesi olan Bilkent Üniversitesi 20 Ekim 1984 tarihinde Prof. İhsan Doğramacı tarafından kurulmuştur. 5.000 dönüm gibi oldukça büyük bir alan üzerine kurulu olan okulumuzda öğrenci yelpazesi de fazlasıyla geniş. Yurt dışında bir çok okulla anlaşmalı olan okulumuz her yıl yüzlerce değişim öğrencisini misafir etmekle kalmayıp aynı zamanda yurt dışından kalıcı olarak okumak için gelen uluslararası öğrencileri de barındırmaktadır. Yaklaşık 13.000 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Eğitim dili tamamen İngilizce olan üniversitemizde yalnızca bölüm dersleri değil aynı zamanda İnsanlık Tarihi, Türk Edebiyatı, Cumhuriyet Tarihi, Matematik gibi alanlarda dersler ile dört yıllık eğitim programı oldukça zenginleştirilmiştir. Aynı zamanda nasıl araştırma yapılacağını, makale yazılacağını öğrendiğimiz İngilizce dersleri de bu müfredatın içinde bulunmakta ve tüm Bilkent öğrencileri bu dersleri almaktadır. Bilkent Üniversitesi’nin temel amacı araştırmacı kimliği kazanmış, akademik olarak donanımlı bireyler yetiştirmektir.

Okulumuzda Psikoloji bölümü ise 2005 yılında Prof. Dr. Emre Özgen tarafından kurulmuştur. Psikolojiye bilişsel bir yaklaşım ile eğitim veren bölümde aynı zamanda gelişim psikolojisi, sosyal psikoloji, nöropsikoloji, evrimsel psikoloji gibi alanlarda dünya çapında tanınan ve yayınları bulunan hocalarımız ders vermekte ve araştırmalarını sürdürmektedir. Bilkent Üniversitesi Psikoloji bölümünün size sağladığı en büyük avantaj birden fazla bakış açısı kazandırarak profesyonel hayatınızda karşılaşacağınız durumlarda kolaylıkla farklı açılardan gözlem yapma ve çözüm üretme yetisini size kazandırmaktır.

2013 yılında yeniden yapılandırılan laboratuvarları sayesinde araştırma kapasitesi daha da yükselen bölümümüzde gönüllü olarak araştırmalara katılabilir, farklı öğretim üyeleriyle çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sara Sinem Sozan / İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğrencisi

 

Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümü, Bilkent üniversitesi psikoloji puanları, bilkent psikoloji

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir