Hysteria – Ne İzlemeli ?

Hysteria

Orjinal adı “Hysteria” olup da bizim anlamadığımız bir şekilde Türkçeye “Mutlu Et Beni” olarak çevrilen bu eğlenceli film, bizim bildiğimiz histerinin daha henüz histeri olmadığı zamanlarda, 1880’lerde geçiyor. O zamanlarda “cinsel bir bozukluk” olarak görülen histerinin nasıl tedavi edilmeye çalışıldığını görünce en az bizim kadar şaşıracağınıza inanıyoruz.

 Orta Çağ’dan kalma tedavi yöntemleri karşısında eminiz ki siz de en az genç doktor Mortimer Granville kadar bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. “Ay oydu buydu çok daraldık; azıcık da gülelim, eğlenelim.” türünden olan bu romantik komedi filmi 2011 yapımı olup aynı zamanda vibratörün nasıl icat edildiğini de anlatıyor. 1 saat 40 dakika süren film bizce bizim gibi sıkılgan insanlar için adeta bir harika !

“Iyy romantik komedi, öğh” diyen arkadaşlara da orjinal adı “The Children” olup da Türkçeye “Histeri” olarak çevrilen  2008 yapımı korku, gerilim türünden olan bir film daha bulduk fakat baştan söyleyelim biz ilk filmi izledik. (Gerçekten aklımız çok karışık.) İngiliz aksanını, vibratör gibi bir aletin nasıl olup da icat edildiğini, çok çok eskiden histerinin nasıl bir hastalık olarak görüldüğünü izlemek için biz “Hysteria”yı tüm kalbimizle öneriyoruz.

Sizin de film önerilerinizi merakla, film hakkındaki yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz. “The Children”ı izlemiş olan arkadaşlara da buradan filmi nasıl buldukları hakkında bizi de bilgilendirmeleri yönünde çağrı yapıyoruz. Bol kahkahalı hafta sonları diliyoruz !

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir