İçimdeki Psikopat: Beynin Karanlık Tarafına Yolculuk – Ne Okumalı ?

Psikopat kişiler hakkında neler biliyorsunuz? Bilgilerinizi tazelemeye, ya da yenilerini öğrenmeye hazır mısınız? Çok daha ileriye taşıyalım; psikopatların beyninde neler oluyor? Neden tehlikeli davranışlar sergiliyorlar ve bu nasıl ortaya çıkıyor? Aynı beyin yapısına sahip iki bireyden biri psikopati davranışları sergilerken, diğeri  ahlaka uygun davranabilir mi? Bu nasıl mümkün olur? Tüm bunları birinci ağızdan dinlemeye ne dersiniz?

Bir sinirbilimci olan James Fallon kendi çalışmaları için ailesini örnek olarak kullanmaktadır.  Psikopatlar üzerine yaptığı bir araştırma esnasında aile bireylerinden birinin beyninde daha önce psikopati eğilimi gösteren kişilerin beyninde karşılaştığı sinir deseni ile karşılaşıyor.  Ailesinden biri psikopat olabilir mi?

Bu zaten yeterince korkutucuyken, bir de bunun kendi beyni olduğunu düşünsenize!

Fallon kendini normal, ahlaki davranışlar sergileyen bir aile babası olarak tanımlamaktaydı. Fakat beyninde bu keşfi yaptıktan sonra kendine aynı şekilde bakabilir miydi?

Sinirbilim bilgisi ile kendini sorgulamalarının birleşimini bu kitapta bulacaksınız. Aslında bir hayat öyküsünü anlatan bu kitap tamamen bilimsel araştırmalara dayanan verilerden de oluşmakta. Bu yüzden, Fallon ile onun hayatına girmeye ve aynı zamanda beyni yeniden keşfetmeye hazır olun !

Bu kitabı okuduktan sonra en yakın psikiyatri kliniğine başvurup kendi beyninizin yapısını öğrenmek isteyebilirsiniz.

Keyifli okumalar!

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir