Katilin Yüzü – Ne İzlemeli?

Katilin Yüzü başrolde Milla Jovovich’in(Anna) oynadığı, Julien Magnat’ın yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı 2011 yapımlı film.

Anna’nın hikayesi ilk bakışta hepimize yabancı gelebilir. Belki de onun yaşadıkları gerçek hayatta olamayacak bir şey olarak görebilir ve saçma diye nitelendirebilirsiniz. Ancak senaryo gerçek olmasa da bu “gerçek bir hastalık”!

Faces-in-the-Crowd-1

Anna sosyal yaşamında neşeli ve arkadaş ilişkilerine önem veren bir kadındır. Bir gece arkadaşlarıyla gittiği eğlenceden dönerken bir seri katilin cinayetine şahit olur. İzlendiğinin farkına varan seri katilin artık yeni hedefi Anna’dır. Peşine takılan katilden kurtulmak için kaçarken bir kaza geçirir. Artık hayatı eskisinden çok farklıdır. Çok nadir görülen bir hastalıkla; prosopagnozi ile yüzleşmek zorunda kalır. Anna artık kimsenin hatta kendisinin bile yüzünü tanıyamamaktadır. Bu durumla mücadele için kullandığı stratejiler hepinizi şaşkına çevirecek. Yüz körlüğüyle mücadele ederken aynı zamanda seri katil ona adım adım yaklaşmaktadır. Anna seri katilin kim olduğunu çözmeye çalışırken, kendinizi de bir o kadar dedektif rolüne bürünmüş bulacaksınız. İzlerken nefesinizi tutacağınız bir gerilim sizi bekliyor.

Katilin Yüzü hem keyifli bir zaman geçirmenizi sağlayacak hem de prosopagnoziyi size yaşamın içinden sunmuş olacaktır.  Prosopagnozi yazımız için de linke tıklayabilirsiniz.

IMDB: 5,7/10

2011 / Suç – Dram – Gizem /Amerika

https://www.youtube.com/watch?v=eqU6xlD6fbA

 

 

 

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir