Yüzü Olmayan Adam – Ne Okumalı?

Yüzü Olmayan Adam

Beynin gizli hayatına biraz yakından bakmaya ne dersiniz?

Hayatı boyunca ahlaklı, düzgün olarak bilinen bir adam geçirdiği estetik ameliyat sonucunda toplumun tüm kurallarına karşı çıkan, sadece cinsellik hakkında konuşan birine dönüşüyor. Bu onun işinden kovulmasına bile sebep oluyor.

Bir kadın… Hiçbir sağlık problemi olmamasına karşın bugün tanıştığı birinin yüzünü 5 dakika sonra hatırlamıyor. Ve bu neredeyse onun hayatına mal oluyor. Onun yüzleri tanıyamama gibi bir problemi var. Akıl almaz bir şey !

Kendi halinde yaşayan bir çift, ikinci evliliklerini yapmak için soluğu Miami’de alıyor. Nikaha 1 gün kala ekmek almak için evden çıkan adamdan uzun bir süre haber alamayan karısı endişeleniyor. Adam bulunduğunda polisler tarafından tutuklanmış vaziyette ! Evden çıktığı anda yaptığı hiçbir şeyi hatırlamıyor. Bu adam Alzheimer başlangıcında mı yoksa sadece yaşadığı şeylerden bir kısmını belleğinde bulamıyor mu?

Hepsinin hikayesinde okudukça öğreneceğimiz ve şaşıracağımız şeyler bulmak mümkün. Bir nörolog olan Christopher Kessler bu insanların hikayelerini en ince ayrıntısıyla bize sunuyor.

Hem üzücü hem de eğlenceli bir o kadar da ilginç olan bu hikayeler sizlerin de farklı dünyaların kapısını aralamanızı sağlayacak.

 

Paylaşın, herkes okusun:
Share

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir